دیگر خدمات


امنیت

برگزاری هر مراسمی با حضور افراد در سطوح مختلف گره خورده‌است. ایجاد یک محیط امن از لحاظ نکات ایمنی و آتش‌سوزی، خدمات درمانی اورژانسی و حراست و صیانت از جان و مال میهمانان همگی مواردی هستند که رایزن تامین آنها را از وظایف خود در هنگام برپایی یک مراسم می‌داند.
مانیتورینگ

جهت حفظ امنیت میهمانان حاضر در مرکز همایش های بین المللی رایزن، رویدادها نیز از طریق دوربین‌های نظارتی که کل مجموعه رایزن را پوشش می دهد، مدیریت می شود.
به کمک این تجهیزات و سیستم مانیتورینگ، رویدادها با نظم بهتری برگزار می گردند و میهمانان از حضور در این مجموعه لذت بیشتری خواهند برد.
تیم حفاظت

تیم حفاظت شامل تیمی حرفه‌ای متشکل از محافظانی است که برای حفظ امنیت مهمانان ویژه یا کنترل فضا در مراسم‌های خاص در برنامه‌ها حضور می‌یابند. این تیم مدیریت امنیت فیزیکی را بر عهده می‌گیرد.
گاهی بر اساس اهمیت مراسم و مدعوین و یا به هنگام حضور شخصیت‌های ارشد کشوری، این حفاظت اهمیت ویژه ای به خود می گیرد.
در خصوص حفظ نظم عمومی و به‌ویژه فضای پارکینگ‌ از پارکبان‌های آموزش دیده استفاده ‌می‌شود.
خدمات حراست

بخش امنیت در حقیقت مسئول حفظ امنیت رویدادها و به‌نوعی مدیریت بحران است. تلاش برای پرهیز از بروز هرگونه مجادلات اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مانند آن بر عهده این بخش است
بیمه

سرویس بیمه، خدمتی جدید در مجموعه رایزن است که در حال تکمیل مراحل و اجرایی شدن آن است. حفظ امنیت و سلامت کلیه مدعوین، مخاطبان و همه دست‌اندرکاران برگزاری رویداد، وظیفه مجموعه رایزن است. بخشی از این ایمنی و سلامت با ارائه سرویس بیمه محقق می‌شود.
اورژانس

به منظور حفظ سلامت میهمانان رویداد، امکان استقرار تیم اورژانس در طور مدت مراسم وجود دارد.
این تیم همچنین می‌تواند با پزشک متخصص نیز همراه باشد.
تهیه مجوزهای قانونی مراسم

برگزاری رویدادها نیازمند برخی مجوزهای قانونی از اداره اماکن نیروی انتظامی و یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند. برخی نیز به مجوزهای خاص‌تری نیاز دارند. جهت ایجاد سهولت در کار برگزارکنندگان مراسم، امکان اخذ این مجوزها با همکاری و هماهنگی مجموعه رایزن وجود دارد.
کنترل دیجیتال مراسم

ازجمله خدماتی که در مجموعه رایزن ارائه می‌گردد، امکان ثبت الکترونیکی حضور میهمانان است.
با استفاده از این سیستم، تمام مراحل حضور ، تردد، پذیرایی و توزیع هدایا، گواهی نامه ها و سایر موضوعات با نظم بهتری انجام می شود.
این کار علاوه بر ایجاد نظم و ساماندهی در برگزاری، شان میهمانان ویژه نیز رعایت می شود.
مترجم

برنامه‌ها و رویدادهایی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار می‌شود دارای سطوح مختلف برگزار می گردد. میهمانان داخلی و خارجی، از مقامات ارشد و گاه بزرگان یک فن، صنعت یا هنر می توانند باشند که در رویداد مربوطه گرد هم آمده‌اند. ازاین‌رو برای آنکه مدعوین کمال استفاده را از مطالب ارائه‌شده ببرند، لازم است ترجمه همزمان صورت پذیرد.
در مجموعه رایزن، ترجمه هم‌زمان که از دشوارترین شاخه‌های ترجمه است به مترجمانی توانمند، کارآزموده و باتجربه در عرصه‌های بین‌المللی سپرده‌ می‌شود تا به بهترین و گویاترین شیوه مفهوم صحبت‌ها و سخنرانی‌ها را به مخاطبان منتقل کنند.
سیستم ترجمه هم‌زمان

بدون شک ارائه خدمت ترجمه هم‌زمان بدون به‌کارگیری ابزار مناسب،‌ می‌تواند سبب کاهش سطح کیفی رویداد و ناخرسندی مخاطبان شود. از همین رو در تالارهای رایزن در کنار بهره‌گیری از مترجمان توانمند، بهترین سیستم به‌کار گرفته ‌می‌شود.
خدمات فرهنگی

رایزن برای کاستن از دغدغه برگزارکنندگان مراسم مسئولیت هماهنگی آیتم های مختلف یک رویداد از مجری مراسم، قاری و میان برنامه‌های مفرح را بنابر خواست و نظر مشتری برعهده می‌گیرد. کاری که تاکنون بسیار مورد استقبال مشتریان بوده ‌است و از اینکه باری از دوش آنها برای ایجاد این هماهنگی‌ها برداشته شده‌است، بسیار خرسنده بوده‌اند.
قاری

نوای آسمانی قرآن که آغازگر همه رویدادها در مجموعه رایزن است، چه خوش‌تر که با صوت دل‌نشین به گوش و دل‌های مخاطبان بنشیند.
مجموعه بین‌المللی رایزن در حال حاضر برای اجرای برنامه‌ها با قاریان ممتاز و بین المللی همکاری می‌کند.
چاپ کتاب همایش

یکی از خدمات فرهنگی مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن چاپ کتاب همایش است. رویدادهای فاخری که در این مکان برگزار می‌شود به زینت سخنرانی و ارائه مقالات بزرگان و اندیشمندانی آراسته است که از دور و نزدیک ایران و گاهی جهان گرد هم آمده‌اند. چاپ کتاب همایش کاری ارزشمند جهت بازتاب داخلی و خارجی آن رویداد است.
مجری

رویدادهای بسیاری هستند که مراسم خود را با بهره‌گیری از مجریان توانمند و حرفه‌ای به‌یادماندنی‌تر و حتی جاودانه می‌کنند. بدون شک حضور مجریان حرفه‌ای که متناسب با رویداد و مخاطبان و مدعوین بتوانند اجرایی مسلط و قوی داشته باشند، بر اعتبار و کیفیت رویداد خواهد افزود.
مجموعه رایزن با مجریانی حرفه‌ای و شناخته‌شده ازجمله رضا رشیدپور، محمد سلوکی، فرزاد حسنی و احسان کرمی همکاری دارد.
پوشش خبری

پوشش خبری رویدادها می‌تواند یکی از اصلی‌ترین و درعین‌حال ناپیداترین بخش‌های برگزاری رویدادها باشد. اینکه در همایش چه گذشت و چه مطالبی ایراد شد را می‌توان از قلم خبرنگاران و نویسندگانی خواند که به‌طور مستقیم به پوشش خبری رویداد پرداخته‌اند.
مجموعه رایزن ضمن فراهم آوردن امکانات اتاق رسانه و استفاده از تجهیزات اختصاصی از قبیل رایانه، تلفن، فکس، دستگاه کپی، دسترسی به اینترنت، اتاق مصاحبه و هر نوع ابزاری که تسهیلگر فعالیت‌های برگزارکنندگان رویداد و اهالی رسانه برای پوشش اخبار باشد، خود نیز امکان دعوت از اهالی رسانه و انتشار اخبار رویداد در رسانه‌های جمعی را دارد.
برنامه‌های سرگرم کننده

اجرای برنامه های سرگرم کننده نیز برای گروه‌های متعددی از مخاطبان جذاب است که بسیاری از برگزارکنندگان نیز آن را به‌عنوان بخشی از مراسم خود در نظر می‌گیرند.
با توجه به ماهیت رویداد و مخاطبان آن، اجرای برنامه تقلید صدا می‌تواند جذابیت مراسم بیفزاید، آن را خاطره‌انگیز کند. مجموعه رایزن در این زمینه با حسن ریوندی و یوسف کرمی همکاری دارد.
موسیقی و کنسرت

استفاده از گروه‌های موسیقی که به‌تناسب هر برنامه ممکن است مورد تقاضای برگزارکننده مراسم باشد، می‌تواند بر شکوه مراسم افزوده و آن را صدچندان به‌یادماندنی کند. گروه‌های پرآوازه‌ای مانند رستاک، میراث آوازی تهران و شل با خوانندگانی خوش‌الحان مانند بهنام بانی، حمیدهیراد و حامد همایون در رویدادهای مختلف مجموعه رایزن حضوری پرشور داشته‌اند.
تئاتر

حضور گروه‌های نمایشی می‌تواند یکی از جذابیت‌های هر مراسمی باشد. با توجه به ماهیت رویداد و مخاطبان آن، حضور گروه‌های نمایشی می‌تواند ضمن افزودن جذابیت به مراسم، آن را خاطره‌انگیز کند. همچنین نویسندگان تئاتر آمادگی دارند بنا به موضوع رویداد سناریویی را طراحی و با کارگردانی حرفه‌ای آن را بر روی صحنه مرکز همایش‌های بین المللی رایزن به اجرا درآورند
استندآپ کمدی

اجرای برنامه‌های استندآپ کمدی به‌تازگی با استقبال مخاطبان روبرو شده و بسیاری از برگزارکنندگان نیز آن را به‌عنوان بخشی از مراسم خود در نظر می‌گیرند. با توجه به ماهیت رویداد و مخاطبان آن، اجرای برنامه استندآپ کمدی می‌تواند ضمن افزودن جذابیت به مراسم، آن را خاطره‌انگیز کند.
نظرسنجی هوشمند

برخی رویدادهای خاص که در سطح سازمانی و با ماهیتی ملی یا منطقه‌ای برگزار می‌شوند، نیازمند برگزاری نظرسنجی از بین حاضران و یا برگزاری انتخابات مجامع هستند. مرکز همایش‌های بین‌المللی آماده ارائه سرویس نظرسنجی هوشمند است. این کار با استفاده از دستگاه هوشمندی انجام می‌شود که در اختیار میهمانان قرار می‌گیرد. مشاهده نظرات و آرا نیز به‌صورت کاملاً سریع و در لحظه انجام می‌پذیرد.
آتش‌بازی

مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن پیشنهاد می‌کند که برگزاری مراسم آتش‌بازی در رویدادها پس از ارزیابی‌ و کارشناسی دقیق توسط یک تیم خبره و کارآزموده برعهده بگیرد تا با بهترین کیفیت و با شیوه‌های جذاب و متنوع و بدون نگرانی از بروز خطرات احتمالی انجام شود.
طراحی وب‌سایت

برخی سازمان‌ها با داشتن برنامه‌های جانبی، قصد دارند مسائل مربوط به آن در یک وب سایت پیگیری شود. مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن می تواند این موضوع را برای برگزارکنندگان اینگونه رویداد ها تسهیل کند.